Závesy a záclony

Hľadáte spôsob ako obohatiť interiér bez veľkých zmien? Naša odpoveď sú jednoznačne hotové závesy a záclony, ktoré nájdete na našom webe. Na výber máte bohatý sortiment tej najlepšej kvality, vkusné farby, vzory, dĺžky a iné prvky, ktoré nesmiete premeškať.

V dobe, kedy sa trendy menia takou rýchlosťou, že nie vždy za nimi stíhame je ťažké vymyslieť zaujímavý spôsob ako ozvláštniť priestor, v ktorom sa dennodenne nachádzate - či už je to pohodlie vášho domova alebo kancelária. Závesy a záclony sú súčasťou takmer každej miestnosti, no kreativite sa medze nekladú a teda sa netreba viazať výlučne len na okná.

 

Na začiatok by bolo dobré objasniť, že rozdiel medzi závesom a záclonou spočíva v materiály použitom pri výrobe. Záclona je ušitá z jemnejších materiálov, často je jej úlohou okno “ozdobiť” aby nepôsobilo ako holé. Šijú sa v rôznych dĺžkach či tvaroch, no nedokážu úplne zatieniť.

V tom prichádzajú na scénu závesy - tie sa často šijú z ťažších materiálov a dokážu svetlo čiastočne alebo úplne pohltiť. Závesy nezdobia len okná, no dodávajú štýlový vzhľad celému interiéru.

 

V momente, keď máme jasno v tom, čo plánujeme s týmto prvkom robiť v domácnosti, je čas vybrať tie pravé - ak chceme dekorovať okno, ktoré budeme niekoľkokrát denne otvárať a závesy nám budú v ceste, je lepšie zvoliť záclony či závesy, ktoré budú na širších a dlhších garnížach. Na opačnej strane, ak ide o lemovanie okien, ktoré až tak často nepoužívame, môžeme siahnuť po niečom výnimočnejšom, čo bude plniť nie len praktickú, ale aj estetickú funkciu.

 

A keď už sme načrtli využívanie závesov ako estetický prvok, je niekoľko spôsobov ako ich využiť nie len na oknách, ale aj ako nástennú dekoráciu. Určite ste niekedy zachytili trend mať jednu stenu v miestnosti inej farby - no za použitia dlhých, masívnych závesov dokážete vytvoriť niečo úplne šik, bez zbytočnej námahy a obavy, že netrafíte správny odtieň farby. Takto dokážeme vytvoriť pozadie či podklad pre výrazný kus nábytku či dekorácie, alebo jednoducho oživiť vizáž fádnej miestnosti.

 

Taktiež slúžia závesy, či záclony ako vkusný a zaujímavý rozdeľovač priestoru - napríklad vytvoriť ilúziu oddelenej miestnosti v garsónke alebo jednoizbovom byte, kedy dokážeme oddeliť svoju posteľ od obývacej alebo kuchynskej časti a tak si dopriať kúsok súkromia. Avšak nejedná sa len o malé priestory - rovnako aj vo veľkých, príliš otvorených miestnostiach vďaka záclonám či závesom dokážeme dodať akýsi pocit celistvosti, útulnosti, alebo bezpečia.

 

Nevylučuje sa ani kreatívny spôsob využitia závesov a záclon miesto dverí na skrine, poličky, či šatníky - ak ste sa napríklad rozhodli pre otvorený šatník alebo ste verili, že vo vašich otvorených kuchynských poličkách bude vždy poriadok no povinnosti vás vždy dobehnú a nevládzete sa pozerať na neporiadok, použiť závesy alebo záclony ako dvierka je nie len praktické, ale aj štýlové riešenie - je predsa jednoduchšie vymeniť závesy než drevené dvierka. Vďaka tomu bude váš interiér stále svieži a šik.

 

Tak je to jasné - kreativite sa medze nekladú - závesy a záclony od výmyslu sveta sa dajú využiť na niekoľko rôznych spôsobov, stačí nájsť ten správny, ktorý spríjemní vašu domácnosť, či kanceláriu. Nechajte myseľ pracovať a uvidíte, že s tým pravým nápadom sa aj ruky pripoja.